Leden 2007

Herci

10. ledna 2007 v 15:17 | Mysteria-angel

JOHNNY DEPP

09.06.1963

"Nechci, aby moje děti skočily na lep pouličním dealerům. To jim radši koupím jointa sám." - Johnny Depp
Johnny Depp se narodil devátého června 1963 v Owensboro v Kentucky. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů.

Více informací o tomto herci naleznete ZDE

WINONA RYDER

29.10. 1971
Tato herečka se narodila v Minnesotské Winoně ve Spojených státech. Zdá sa vám něco zvláštního na jménu dotyčného města? Ano, rodiče Cindy a Michael jí pojmenovali právě podle něj. Byli politickými aktivisty a zástupci hnutí hippies a život si oslazovali neustálym užívaním měkkých drog. Když měla Winona osm, přestěhovali se do většího města, kde přestoupila na novou základní školu. Tam si jí spolužáci pro její chlapecký zjev spletli se zženštilým chlapcem. O pár měsíců později ji čekal přestup na další školu, tentokrát na American Conservatory Theater in San Francisco. A právě tam byl na jevišti odhalen její talent.

Zatímco neúspěšně usilovala o roli ve hře, kde by účinkovala po boku Jona Voighta, její prezentační video nahrávka sa dostala až k "mocným lidem", kteří Winonin talent nepřehlédli a nabídli jí roli ve filmu LUCAS (1986). Navzdory tomu že film nebyl nijak oslnivým snímkem, Winonin herecký výkon byl výborný a stal se nepostradatelným stupínkem na žebříku k nadcházejícím filmovým rolím. V tomto období nastalo několik velkých změn kdy si Winona své dlouhé a nepěkné příjmení "Laura Horowitz" změnila na jednoduché a lépe znějící "Ryder" - podle jména jejího oblíbeného hudebníka Mitcha Rydera. Dva roky po LUCASOVI přišla role v Burtonově BEETLEJUICE (1988) a Winona se stala ze dne na den hvězdou. Její nekonvenční dětský vzhled v kombinaci s temným, černým oděvem z ní udělal symbolický idol tehdejší mládeže. S Burtonem spolupracovala i na jeho nasledujícím projektu STŘIHORUKÝ EDWARD (1990), kde se pro změnu stala bílou princeznou, do které se zamiluje temný muž.

Do kuriózí situace se Winona dostala, když měla hrát v třetí časti legendárního KMOTRA Francisa Forda Coppoli, protože kvůli osobním problémům s Johnnym Deppom (se kterým se sblížila během natáčení STŘIHORUKÉHO EDWARDA) se dostala do nečekaných psychických problémů. Role byla na poslední chvíli svěřena Coppolově dceři Sophii a nerealizovanou spolupráci si spolu vynahradili v Coppolově verzi Stokerova DRACULY (1992). V něm se jí konečne podařilo odosobnit od pohádkových a teenagerovských postav a spolupráce s takovými režiséry jako Martin Scorsese (VĚK NEVINNOSTI), Bille August (DŮM DUCHŮ) nebo Woody Allen (CELEBRITY) na sebe nedala dlouho čekat.

VINCENT PRICE

27.05.1911 - 25.10.1993

Syn Vincenta Leonarda Price a Marguirete Wilcoxové se narodil v Saint Louis ve státě Missouri. Již během studia historie umění a výtvarného umění na Yale začal zajímat o divadlo a od roku 1935 se také začal objevovat na jevišti jako herec z povolání. V roce 1938 přišel také jeho první filmový debut, ovšem počátky jeho kariéry nebyly vůbec jednoduché. Kvůli své výšce (téměř dva metry) těžko sháněl práci, neboť málokdo se odvážil obsadit do vedlejší role někoho, kdo výrazně převyšoval herce v rolích hlavních.

Zlom v kariéře nastal, když začínal působit v nízkorozpočtových filmech, jako například House of Wax (1953), nebo The Fly (1958), neboť ve stejném žánru také zaznamenával svůj první větší úspěch za hlavní roli ve filmu The House of Usher (1960) podle povídky E. A. Poea. Tento typ filmů mu naprosto seděl a tak se během několika příštích let objevoval v podobných filmech, často opět podle předlohy E. A. Poea (Pit and the Pendulum, The Raven, Masque of the Red Death...).

I přes nelehké začátky se Vincent Price vypracoval na autoritu v žánru hororu a gotického hororu. Byl znám hlavně pro své role záporných hrdinů toužících po pomstě a za svůj jedinečný herecký projev, sestávající hlavně ze skvělé obličejové mimiky a hlubokého, skřípavého hlasu, který se do daného žánru skvěle hodil. Byl nadšeným sběratelem umění (založil dokonce vlastní galeriii) a velmi rád hrál v Shakespearovských hrách, možná proto byla role Lionharta ve filmu Theatre of Blood (1973) jednou z jeho vůbec nejoblíbenějších.

70. léta byla svědkem dalšího velikého zlomu jeho kariéry. Price se rozhodl opustit film a dal se na uvádění televizních pořadů o vaření. Ke svému oblíbenému žánru se však ještě vrátil, když si v roce 1990 zahrál ve Střihorukém Edwardovi. Vincent Leonard Price Jr. zemřel 25.10.1993, jeho popel byl rozprášen u kalifornského pobřeží Malibu společně s jeho oblíbeným zahradnickým kloboukem.zdroj: csfd.cz - česká filmová databáze

Průřez filmem II

10. ledna 2007 v 12:30 | Mysteria-angel

Průřez filmem

8. ledna 2007 v 17:57 | Mysteria-angel


Příběh

8. ledna 2007 v 14:51 | Mysteria-angel
Tento film má v mém srdci čestné místo už několik let. Trpělivě čeká v moji galerii už od listopadu a když ho teď dávali i v televizi bylo to pro mě jasné znamení...

Vše začalo jednoho poklidného dne, kdy se prodavačka kosmetiky Peggy ve snaze prodat svůj Avon kde se dá, vydává do starého opuštěného hradu na kraji města. Uvnitř je zdánlivě prázdno a kromě prachu a pavučin obývají dům jen hromady zrezivělých vynálezů. To ale Peggy nijak neodradí a ke svému překvapení nakonec skutečně objeví v půdním prostoru "člověka" - Edwarda. Plachého chlapce, který má místo rukou nůžky. Při pohledu na jeho podivné vzezření a zanedbanost se Peggy mladíka zželí a odvede ho k sobě domů. Uloží v dceřině pokoji a udělá z něj právoplatného člena domácnosti. Zatímco rodina jej přijmě vesměs pozitivně, pro sousedy se Edward stane doslova senzací. Místní ženy netouží po ničem jiném než ho konečně spatřit. Kdopak je ten záhadný mladík s černými rozcuchanými vlasy a bledou pletí? Edward se pomalu začleňuje do běžného životního chodu a v mezičase obhospodařuje pomocí svých nůžek keře v zahradě. Jeho neuvěřitelného talentu si brzy všimne nejen pán domu. Když se sousedé s Edwardem konečně setkají na jedné ze zahradních párty, stane se okamžitě miláčkem města. Ženy využívají jeho služeb při úpravě účesu a i o psí srst je teď skvěle postaráno. Edward totiž dokáže vytvářet ty nejbáječnější a nejnemožnější kreace jak na keřích tak na lidských vlasech. Život v městečku by šel spokojeně dál kdyby se domů nevrátila Peggyina dcera Kim. Pohledná a sympatická mladá dívka Edovi okamžitě učaruje. Spolu s ní je tu ale ještě její přítel, typický frajírek a rváč, kterému střihoruký mladík do oka právě nepadl. Když zjistí, co všechno svými nůžkami dokáže, využije Edwardových služeb k vloupání do vlastního domu. Vetřelci, ale zburcují alarm a všem se podaří utéci kromě Edwarda. Ačkoli je nevinný skončí na policii, ale "prásknout" své komplice z lásky ke Kim odmítá. Tím si vyslouží u obyvatel města první vroubek. Najednou už se nezdá tak báječný a hodný jako dřív. Dalším hřebíčkem do rakve jsou pomluvy jež o něm šíří jedna ze sousedek, které odmítl intimní nabídky. Přítelkyně se tedy dozvěděly, že ten kdo ji měl podle vyprávění obtěžovat byl nakonec sám Edward. Jediný kdo, ale stále Edovi důvěřuje je jeho nová rodina a hlavně Kim, která díky němu opustila i svou bývalou lásku. Ve světle nových skutečností vidí, že i zdánlivě děsivý tvor má v sobě mnohem více lidských citů než mnozí lidé. Příběh nabírá na obrátkách když se spolu dvojice sblíží, což expřítele Kim vyprovokuje natolik, že poštve proti nebohému mladíkovi celé město. Okolnosti se seběhnou právě v Edwardův neprospěch a hon na zrůdu s nůžkami místo rukou může začít. Z hodného přítele se náhle stává vetřelec a netvor. Poslední místo kde ještě může pronásledovaný Edward najít útočiště je jeho skutečný domov - zchátralý hrad za městem.