Září 2006

Galerie

30. září 2006 v 12:41 | Mysteria-angelFilm

29. září 2006 v 15:04 | Mysteria-angel
Hned v úvodu nas film zavede do temných zákoutí Pařížského Louvru, kde byla nalezena rituálně zohavená mrtvola správce Jacquese Sauniéra. Umírající však stačil ještě před smrtí zjizvit své tělo starodávným symbolem, a zanechal po sobě číselný kód, jenž může rozluštit jen člověk znalý v oboru. Proto se policejní kapitán Bezu Fache rozhodne na místo činu povolat odborníka na slovo vzatého univerzitního profesora a uznávaného symbologa Roberta Langdona. Ten byl shodou okolností Sauniérem v nedávné době kontaktován, takže se stává spíše než pomocníkem policie, hlavním podezřelým. Na místo činu dorazí záhy také mladá Sophie Neveuová, která pracuje na pařížském dešifrovacím oddělení. Sama je přesvědčena o Langdonově nevině a protože tuší, že v Louvru je profesor vydán na milost a nemilost policii, pomůže mu uprchnout. Spolu postupně odkrývají řadu šifer, které stačil Sauniére ještě před svou smrtí v Louvru zanechat. Zjišťují, že je osud nesvedl dohromady náhodou, ale prozřetelností Jacquese Sauniéra, který vložil veškerou důvěru do schopností Roberta Langdona. Objevuje se záhadná spojitost s obrazy Leonarda Da Vinci a hlavně s prastarým tajemstvím, ke kterému musí společně najít klíč. Začíná zběsilá honba při které se z obou hlavních hrdinů stanou uprchlíci před zákonem, ohrožování nejen policií, ale také nebezpečnou sektou Opus Dei, která je pro získání "svatého grálu" ochotná udělat cokoliv.

Mysteria-Angel

Herci

29. září 2006 v 14:15 | Mysteria-angel

TOM HANKS

09.07.1956
Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo pouhých pět let. Na střední škole se věnoval sportu a chtěl se stát kosmonautem. Nakonec ale objevil herectví. Své komediální nadání zužitkoval už na prknech školního divadla, kde také začal sbírat svá první ocenění. Jeho kroky posléze vedly přes Chabotskou univerzitu na Kalifornskou státní univerzitu v Scramentu, kde potkal svou první manželku Samanthu Lewes, s níž má syna Colina (který se také stal hercem) a dceru Elizabeth. Při natáčení filmu Volunteers se seznámil s Ritou Wilson, která se nakonec v roce 1988 stala jeho druhou ženou. Mají spolu dvě děti.

Hanksova filmová kariéra začala v komediích, v kterých si získal publikum, díky svému bezchybným komediálním výkonům ve filmech jako byl například hit Rona Howarda Žbluňk. V roce 1988 byl poprvé nominován na Oscara za hlavní roli ve filmu Velký. V devadesátých letech se přesunul z komedií do "seriózních" filmů a získal Oscara hned dvakrát za sebou. Nejdříve za film Philadelphia a následující rok za svůj strhující výkon ve snímku Forrest Gump. V následujících letech přibyly další oscarové nominace, za válečný snímek Zachraňte vojína Rayna a Trosečník. Za sebou má i režijní zkušenost v podobě komedie To je náš Hit!.
V současnosti patří Tom Hanks mezi nejlepší herce své generace. Z talentovaného komika se stal během několika let americkým národním klenotem. Spolu se svým dobrým přítelem Stevenem Spielbergem patří mezi nejvlivnější tvůrce Hollywoodu. Exceluje stejně v komediích jako ve vážných dramatech a jeho postavy jsou jen stěží zapomenutelné. Většina snímků ve kterých se v devadesátých letech objevil, patří mezi to nejkvalitnější z hollywoodské produkce. Spojuje v sobě hereckou neokázalost a vystupování milého chlapíka od vedle, díky němuž je divákům blízký.

AUDREY TAUTOU

09.08.1978
Šestadvacetiletá Francouzska Audrey Tautou bývá filmovými kritiky často označována za současnou Audrey Hepburn.

Narodila se ve středofrancouzském městečku Beaumont v Normandii, vyrůstala v úplné rodině se dvěma sestrami a bratrem. V rodině se herectví moc nenosilo, a tak se malá Audrey neodvažovala poznamenat, že by se mu v budoucnu ráda věnovala, a vybrala si náhradní obor - biologii a studium primátů. Nakonec ale odjela do Paříže, kde se přihlásila na studium literatury na Sorbonně, a vedle toho se zapsala do hereckého kurzu "Courá Florent" na prestižní škole Ecole Florent. Svůj debut si v osmnácti letech odbyla v televizním snímku Couer De Cible. V následujících letech se objevovala spíše ve filmech určených pro televizi, u nás jsme ji mohli vidět v krimiseriálu Julie Lescaut. V roce 1998 získala cenu pro nejlepší mladou herečku na festivalu v Bezier. Průlom nastal s jejím prvním opravdovým snímkem Venuše, Salón krásy. Citlivá romantická komedie měla úspěch jak u diváků, tak u kritiky a Audrey Tautou byla za roli mladičké kosmetičky oceněna Césarem za hereckou naději v kategorii žen.
Její životní role přišla když si ji režisér Jean-Pierre Jeunet vybral jako hlavní protagonistku svého filmu Amélie z Montmartru. Roli servírky Amélie Poulainové, původně psal na tělo anglické herečce Emily Watsonové, ta ji ale odmítla a Jeunet se ocitl v prekérní situaci, kdy za ni měl nalézt náhradu. Tu našel při pohledu na plakát s tváří Audrey Tautou, která svou účast na superúspěšném snímku potvrdila i vynikajícím hereckým projevem na konkurzu. Z Audrey se doslova přes noc stala hvězda světového formátu. Kuriózní je, že na Oscara ani Césara tentokrát nedosáhla.

JEAN RENO

30.07.1948
Jeho rodiči byli andalůzští Španělé, kteří emigrovali před režimem. On přijel do Francie počátkem 70.let, kde absoloval vojenskou službu. Po jejím absolvování začal studovat herectví na Státní konzervatoři dramatického umění. Od roku 1974 začal vystupovat na divadelních prknech, později i ve filmu.
Větších úspěchů však začal dosahovat, až když ho objevil Luc Besson ve svém filmu Le Dernier Combat. Jejich spolupráce pokračovala i nadále a to Magickou Hlubinou a Leonem. Za postavu 'čištiče' v Brutální Nikitě si získal řadu fanoušků, podle ktrerých se později řídil. Následovali role drsňáků, kterými si získal celosvětovou oblibu.

Později své drsňáky začal prosazovat i v Americe a proslavil se v akčních hitech jako Godzilla, Mission: Impossible a Ronin. Později začal vystupovat i v komediích. Zde se prosadil hlavně ve filmu Návštěvníci, který následovali dvě pokračování a nedávno svůj komediální talent oprášil v komedii Drž Hubu! Byl nominován na 3 Césary a to za Magickou hlubinu, Leona a Návštěvníky. V roce 2000 dostal Evropskou filmovou cenu za evropský přínos světové kinematografii. I nadále spolupracuje s Lucem Bessonem. Ne vždy je to ale spolupráce úspěšná. Doufejme, že bude mít v budoucnosti šťastnější ruku.

IAN MC KELLEN

25.05.1939
Představitel démonického doktora Magneta z mimořádně úspešných X-Manů McKellen má za sebou více jak 40ti letou kariéru divadelního a filmového herce.

Tento rodilý Angličan působil dlouhou dobu jako člen londýnskych spolků Royal Shakespeare Company a Royal National Theatre, pro které i produkoval množství slavných her. Zahral si také na Broadwayi, kde za rolu Salieriho v Amadeusovi dostal v roce 1981 ocenění Tony Award za nejlepšího herce.

Jeho kariéra zahrnuje také množství televizních snímků jako Rasputin, A Kapela hrála dál, nebo Walter, za které získal už celkem 40 hereckých ocenění! Z celovečerních filmů je našim divákům známý z Nadaného žáka, Šesti stupňů odloučení nebo ze vzpomínaných X-manů. Za výkony ve filmech Gods And Monsters a Pán prstenů: Společenstvo prstenů, byl nominovaný na Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejších rolích.

ALFRED MOLINA

24.05.1953
Temný, vysoký a se smutnýma očima. Alfred Molina patří k britským hercům, kteří sice oplývají velkou všestraností, ale jejich sláva a uznání je minimální. Objevil se v řadě rozmanitých filmů. Vystřídal snad všechny myslitelné žánry, což je známkou jeho velké přizpůsobivosti a snahy vyzkoušet snad všechno.

Syn španělského číšníka a italské hospodyně se narodil 24 května 1953 v Londýně. Vystudoval Londýnskou Guidhall School of Music and Drama, a pak začal svou kariéru jako člen skupiny, která vystupovala na pouličních představeních. Poté se však stal členem Královské Shakespearovské Společnosti. Své první filmové vystoupení si odbyl ve filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Kde si zahrál jihoamerického průvodce. Dalším výrazným filmem byl Prick Up Your Eyes od Stephena Frearse. Film byl založen na životních osudech dramatika Joe Ortona (kterého hrál Gary Oldman). Molina si v něm zahrál Ortonova milence. V roli byl téměř nepoznatelný. S holou hlavou a těžce vyšinutý. Tato role vynesla Molinovi mnoho uznalých recenzí. Stejně zneklidňující herecký výkon pak předvedl ve filmu Bez dcerky neodejdu, kde si zahrál tyranského Íránského manžela své americké ženy Sally Fieldové.
Více sympatické postavy si zahrál v takových filmech jako v Enchanted April Mike Newella, Species a Perez Family. Několik jeho nejpůsobivějších rolí najdeme ve filmech, ve kterých hraje muže, jenž se pohybuje ve vnějších sférách šílenství. Ukázkovým příkladem může být jeho vyšinutý playboy v Boogie Nights od Paula Thomase Andersona. Ještě hlouběji ukázal své herecké schopnosti jako podlý záporák v komedii Drsňák Dudley.V několika dalších letech jsme jej mohli vídat v mnoha televizních filmech. Na plátno se vrátil jako starosta, ve filmu Lasse Hallströma Čokoláda. Filmovým manželem Salmy Hayekové se stal jako Diego Rivera, když si zahrál životní lásku Fridy Kahlové ve filmu režisérky Julie Taymorové FRIDA. Když hledal Sam Raimi představitele hlavního záporáka do pokračování Spider Mana , tak chtěl aby jím byl někdo, kdo má vzezření jako jeho komiksová předloha. Nejprve byl v jednání Arnold Schwarzenegger. Nakonec dal Raimi roli Dr. Octopuse - pomateného vědce se čtyřmi mechanickými chapadli právě Molinovi.

PAUL BETTANY

27.05.1971
Paul Bettany se narodil 27. května 1971 v Londýně do skrze divadelní rodiny. Jeho Otec Thane je stále herec a matka je v uměleckém důchodě. Má starší sestru, spisovatelku. Když mu bylo 16, zemřel mu mladší bratr (8). Jeho žena Jennifer Connelly mu letos v srpnu porodila syna Stellana, který dostal jméno po herci Stellanu Skarsgårdovi. Bettany hrál se Skarsgårdem v Dogville. Jeho herecké vzory jsou Humphrey Bogart, Al Pacino, Robert DeNiro, Peter O'Toole a Vincent Cassel.

Do podvědomý diváků se zapsal rolí Geoffreyho Chaucera v Příběhu rytíře, za kterou byl oceněn cenou Evening standard 2001 za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Ale již dříve byl znám z divadelních prken, jelikož rok hrál v Shakespeare Royal Copany. Z jeho nejznámějších rolí můžeme jmenovat Nicholase ve Hře o smrti, kde hrál kněze, který zhřeší (ale později pomůže odhalit vraždu), Charlese Hermana v Čisté duši a u nás nejnovější roli v Master and Commander: Odvrácená strana světa, kde ztvárnil lodního felčara (doktora) Stephena Maturina. Paul Bettany se filmem The Heart of Me vrací k evropským filmům, o kterých tvrdí, že "mají šanci být opravdu dobré". Ale jak je vidět, tak ani hollywoodským filmům se nevyhýbá, což potvrzuje velkofilm Master and Commader.


(zdroj: csfd.cz Česká filmová databáze)


Fotogalerie

29. září 2006 v 13:34 | Mysteria-angel


Soundtrack

28. září 2006 v 20:52 | Mysteria-angel

Texty:
THINK OF ME
Think of me
think of me fondly,
when we've said goodbye.
Remember me
once in a while -
please promise me
you'll try.
When you find
that, once again, you long
to take your heart back
and be free -
if you ever find
a moment,
spare a thought
for me

We never said
our love was evergreen,
or as unchanging as the sea -
but if you can still remember
stop and think
of me . . .

Think of all the things
we've shared and seen -
don't think about the things
which might have been . . .

Think of me,
think of me waking,
silent and resigned.
Imagine me,
trying too hard
to put you from my mind.

Recall those days
look back
on all those times,
think of the things
we'll never do -
there will never be
a day, when
I won't think
of you . .

Raoul:
Can it be?
Can it be Christine?
What a change!
You're really
not a bit
the gawkish girl
that once you were...

She may not remember me,
but I remember her...

Christine:
We never said
our love
was evergreen,
or as unchanging
as the sea -
but please
promise me,
that sometimes
you will think of me!

ANGEL OF MUSIC
Phantom:
Brava, brava, bravissimma...

Meg:
Where in the world have you been hiding?
Really, you were perfect!
I only wish I knew your secret!
Who is your great tutor?

Christine:
Father once spoke of an angel. I used to dream he'd appear.
Now as I sing I can sense him and I know he's here
Here in this room he calls me softly, somewhere inside hiding.
Somehow I know he's always with me. He, the unseen genius.

Meg:
Christine, you must have been dreaming.
Stories like this can't come true.
Christine, you're talking in riddles and it's not like you.

Christine:
Angel of Music! Guide and guardian!
Grant to me your glory!
Angel of Music! Hide no longer!
Secret and strange angel...

Christine:
He's with me, even now
Meg:
Your hands are cold
Christine:
All around me
Meg:
Your face, Christine, it's white
Christine:
It frightens me
Meg:
Don't be frightened

THE PHANTOM OF THE OPERA
Christine:
In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
And speaks my name
And do I dream again
For now I find
The Phantom of the opera is there
Inside my mind

The Phantom:
Sing once again with me
Our strange duet
My power over you
Grows stronger yet
And though you turn from me
To glance behind
The Phantom of the opera is there
Inside your mind

Christine:
Those who have seen your face
Draw back in fear
I am the mask you wear

The phantom:
It's me they hear

both:
My spirit and my voice in one combined
The phantom of the opera is there

Christine:

Inside my mind

The phantom:
Sing my angel of music...
Sing my angel
Sing for me...
Sing
Sing, my angel!
Sing for me!
I have brought you
To the see of sweet music
To this kingdom...

ALL I ASK OF YOU
Raoul:
No more talk of darkness
Forget those wide-eyed fears
I'm here, nothing can harm you
My words will warm and calm you
Let me be your freedom
Let daylight dry your tears
I'm here with you, beside you
To guard you and to guide you

Christine:
Say you love me
Every waking moment
Turn my head
With talk of summertime
Say you need me
With you now and always
Promise me that all you say is true
That's all I ask of you

Raoul:
Let me be your shelter
Let me be your light
You're safe: No-one will find you
Your fears are far behind you

Christine:
All I want is freedom
A world that's warm and right
And you, always beside me
To hold me and to hide me

Raoul:
Say you'll share with me
One love, one lifetime
Let me lead you from your solitude
Say you need me with you here, beside you
Anywhere you go, let me go too
Christine, that's all I ask of you

Christine:
Say we share one love one livetime
Say the word
And I will follow you
Share each day with me
Each night, each morning

Christine:
Say you love me
Raoul:
You know I do

Love me
That's all I ask of you
Anywhere you go, let me go too
Love me
That's all I ask of you

THE MUSIC OF THE NIGHT
Phantom:
Night time sharpens, heightens each sensation
Darkness stirs and wakes imagination
Silently the senses abandon their defenses...

Slowly, gently, night unfurls its splendour
Grasp it, sense it, tremulous and tender
Turn your face away from the garish light of day,
Turn your thoughts away from cold, unfeeling light
And listen to the music of the night

Close your eyes and surrender to your darkest dreams!
Purge your thoughts of the life you knew before!
Close your eyes, let your spirit start to soar!
And you'll live as you've never lived before...

Softly, deftly, music shall surround you
Feel it, hear it, closing in around you
Open up your mind, let your fantasies unwind,
In this darkness which you know you cannot fight
The darkness of the music of the night...

Let your mind start a journey through a strange, new world!
Leave all thoughts of the world you knew before!
Let your soul take you where you long to be!
Only then can you belong to me ...

Floating, falling, sweet intoxication!
Touch me, trust me, savour each sensation!
Let the dream begin, let your darker side give in
To the power of the music that I write
The power of the music of the night...

You alone can make my song take flight
Help me make the music of the night...

Galerie

28. září 2006 v 19:40 | Mysteria-angel

Herecké obsazení

28. září 2006 v 18:59 | Mysteria-angel

GERARD JAMES BUTLER

13.11.1969

188 cm vysoký rodák z Glasgow se narodil jako syn Margaret a Edwarda Butlerových. Spolu se svým starším bratrem a sestrou byl vychováván v Paisley (Skotsko), rodném to městě jeho matky. Několik let také strávil v Kanadě. Jeho rodiče se rozvedli, ještě když byl malé dítě. On i sourozenci pak vyrůstali výhradně pod vedením matky, která se později znovu vdala. Se svým otcem neměl žádný kontakt až do šestnácti let. Jejich blízký vztah však neměl dlouhého trvání, neboť když bylo Butlerovi dvacet let, jeho otec zemřel. Odešel studovat na Glasgowskou univerzitu práva. Díky tomu, že byl otevřený a společenský a mohl se také pyšnit výbornými sociálními schopnostmi, se stal prezidentem školní právnické společnosti.
Později začal vést jakýsi dvojí život. Přes den se zaučoval jako koncipient v jedné právnické společnosti a po večerech zpíval po barech se svojí skotskou rockovou kapelou Speed.Jeho herecká kariéra začala, když ho v jedné londýnské kavárně oslovil herec a režisér Steven Berkoff a nabídl mu roli v divadelní inscenaci Shakespearovy hry Coriolanus. Z právnické firmy ho mezitím propustili pro problémy s alkoholem, a tak se Butler definitivně rozhodl opustit práva ve prospěch herectví. Později si zahrál také postavu Marka Rentona v jevištním zpracování Trainspottingu (1996). Následovala série menších filmových rolí, přičemž debutoval filmem Mrs. Brown . Během natáčení, právě když trávil volnou chvíli se svou matkou, zachránil malého chlapce, který se topil v nedaleké řece. Za to mu byl udělen Certifikát statečnosti od Royal Humane Society.Následovala další malá role v bondovce Zítřek nikdy neumírá a Tales of Mummy režiséra Russella Mulcahy. První velkou příležitost mu nabídl až Wes Craven ve svém Draculovi 2000. A zanedlouho následovala další velká role. Zahrál si legendárního hunského vojevůdce Attilu ve stejnojmenné televizní minisérii. V současnosti ho můžeme vidět v muzikálu Fantom opery. A co se týče jeho budoucích projektů, v letošním roce zavítá opět do historie: jako válečník Béowulf se objeví v adaptaci anglického středověkého eposu.

EMMY ROSUM

12.09.1986
Emmy Rossum, mladá herečka, která předvedla nezapomenutelný herecký výkon v Oscarovém dramatu Mystic River, zahrála roli mladé Audrey Hepburn v ABC televizním filmu 2000 The Audrey Hepburn Story. Těsně před Fantomem opery si zahrála hlavní roli v katastrofickém filmu Den poté.

Obsazení role talentované mladé sboristky Christine Daaé bylo pro filmaře oříškem. Když režisér připravoval kamerové zkoušky pro několik potenciálních Christine, poznal Emmy Rossum, tehdy šestnáctiletou herečku...MINNIE DRIVER

31.01.1970
Minnie Driver (vlastním jménem Amelia Driver) se narodila 31. 01. 1971 v Londýně. Díky jejímu velmi silnému americkému přízvuku ale snad ani nelze věřit, že není původem Američanka.

Minnie byla vychovávána mimo jiné na ostrově Barbados a školu navštěvovala například v Paříži, Grenoblu či v anglickém Hampshiru. Roku 1991 úspěšně dokončila studia na Webber - Douglas Academy of Dramatic Art v Londýně a vzápětí nastupuje na dráhu televizní herečky. V roce 1995 přichází její filmový debut Circle of friends, v němž podává výborný výkon a získává si přízeň diváků i kritiky. Poté následuje malá role v Bondovce Golden eye a dále řada malých i větších rolí v poměrně kvalitních filmech. Za všechny jmenujme alespoň Sleepers, Ideal husband či The guverness. Ovšem ta nejvýznamnějsí role na ní teprve čeká - je jím přítelkyně hlavního hrdiny v podáni Matta Damona ve filmu Dobrý Will Hunting. Za svůj výkon získává nebo je alespoň nominována na řadu ocenění. Ze získaných cen uveďme například The London Critics Circle Award pro britskou herečku roku za vedlejší roli či Showest Award pro ženskou hvězdu roku. Z nominací se bezesporu vyjímá ta na Oscara za vedlejší ženskou roli.

(zdroj: csfd.cz - česká filmová databáze a www.cinema.cz)Příběh

28. září 2006 v 18:43 | Mysteria-angel

Film se odehrává roku 1870 v Paříži v budově opery Populaire, kde žije mladičká půvabná sboristka Christina Daaé (Emmy Rossum). Když její otec, věhlasný houslista umíral, přislíbil dceři, anděla hudby, který ji bude ochraňovat a strážit. A skutečně zanedlouho začne Christine ve své hlavě slýchávat hlas, který povzbuzuje její mimořádný talent. Baletní profesorka, madam Giry, (Miranda Richardson) však tuší, že její tajemný anděl není nikdo jiný než Fantom opery (Gerard Butler). Znetvořený hudební génius, jenž obchází divadelními katakombami a bedlivě sleduje veškeré dění ve své opeře.
Arogantní a rozmazlená diva La Carlotta (Minnie Driver) byla doposud vždy hlavní stár a tahákem představení. Když je však během zkoušky málem zraněna dekorační oponou naštvaně odchází. Novým divadelním šéfům (Simon callow a Ciaran Hinds) nezbývá nic jiného, než do světel reflektorů postavit nadějnou Christine, která doposud zpívala jen ukrytá ve sboru. Její výkon při premiéře uchvátí nejen diváky, ale i Fantoma. Ten se s konečnou platností rozhodne ze své oblíbenkyně učinit hvězdu operní scény. Není však jediným mužem, který je mladou sopranistkou nadšen. Christine se začne dvořit také bohatý divadelní mecenáš, vikomt Raoul de Chagny (Patrick Wilson), který se zná s mladou dívkou již z dětství. Ačkoliv Christine obdivuje svého charismatického "anděla", více ji přitahuje Raoul, což Fantoma bolestně zraňuje. Nespoutané vášně - zuřivá žárlivost a spalujícím plamenem planoucí láska - přivedou v dramatickém crescendu všechny tři hrdiny do bodu odkud není návratu.

Nový blog

28. září 2006 v 17:30 | Mysteria-angel

Založila jsem tento nový blog jakožto svou vlastní skromnou prezentaci pro přátele a známé. Ostatně pokud obsah zaujme i někoho dalšího, budu jedině ráda:-) Vzhledem k tomu, že svůj blog má dnes skoro každý, zkouším do toho proniknout i já. Zatím mi to moc nejde a všechno je teprve ve výstavbě, ale doufám, že časem něco k počtení a k pokoukání přibude. díky za pochopení.